Zagrożenie - rodzaj zagrożenia: | EUH 210 |
Bezpieczeństwo - rodzaj ostrzeżenia: | Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci ,
Powoduje poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu Zwrot wskazujący rodzaj zagrożenia: Powoduje poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu Dodatkowe informacje na etykiecie Zawiera: kwas siarkowy, alkohole C12-13 rozgałęzione i liniowe Oznakowanie dodatkowe: EUH210 – Karta charakterystyki dostępna na żądanie Zwroty wskazujące środki ostrożności Chronić przed dziećmi. Przed użyciem przeczytać etykietę. Przechowywać pod zamknięciem. Nie wdychać pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy. Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu /ochronę twarzy. Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub lekarzem. W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: wypłukać usta. NIE wywoływać wymiotów. W PRZYPADKU KONTATKU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast usunąć/zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody/prysznicem. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO DRÓG ODDECHOWYCH: wyprowadzić lub wynieść poszkodowanego na świeże powietrze i zapewnić warunki do odpoczynku w pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. |
Producent odpowiedzialny: | Firma AG-AU DUBER Rafał Duber ul. Kijewo 54, 63-000 Środa Wlkp.; NIP: 786-165-30-90, +48 690 352 534, duber@agauduber.pl |
IDEALNY POŁYSK
Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć.
- czyścić przez zanurzenie lub przez pocieranie nasączoną płynem tkaniną
- dobrze wypłukać pod bieżącą wodą
- wytrzeć do połysku
UWAGA!
Kamienie pochodzenia organicznego (koral, perła, bursztyn, itp.) zabezpieczyć przed czyszczeniem pokrywając je np. kremem.
W razie potrzeby czynność powtórzyć.
Pojemność: 70 ml
Pielęgnacja biżuterii złotej i srebrnej
Złoto jest metalem drogim, lecz pomimo to najpopularniejszym materiałem przy produkcji biżuterii. Aby biżuteria złota przez jak najdłuższy czas zachowała swoje piękno i blask należy ją odpowiednio pielęgnować!
-
przy wszystkich pracach domowych ściągać biżuterię (przede wszystkich z rąk). Możemy bowiem uszkodzić ją mechanicznie (porysowania), lub chemicznie (np. pęknięcia lutów pod wpływem niektórych detergentów.
-
staraj się systematycznie swą biżuterię czyścić. Najlepiej raz w miesiącu przemyć (za pomocą starej szczoteczki do zębów i płynem do mycia naczyń (w naszej firmie używamy "Ludwika") z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot, itp.) , a następnie zanurzyć w specjalnym płynie do czyszczenia "Argentum", przeszczotkować i dokładnie wypłukać. Biżuteria pielęgnowana w ten sposób rzadziej będzie wymagała wizyt u jubilera.
-
wyroby rzadko noszone należy przechowywać owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych torebkach (np. foliowe z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczymy dostęp do biżuterii powietrza i zmniejszymy możliwość powstawania na niej tlenków.
-
jeżeli jednak spostrzeżesz się że osad który na niej powstał jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i zanieś je do jubilera. Tylko tam będzie można je wyczyścić w fachowy sposób, nie narażając ich na uszkodzenia.
Do czyszczenia biżuterii możesz użyć poniżego opisanego preparatu (dostępne w naszej firmie):
Argentum (60 ml) - preparat emulsyjny, czyści oraz zabezpiecza oczyszczony przedmiot dzięki zawartości delikatnego środka natłuszczającego
Nie zanurzać w nim wyrobów z kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral itp.) gdyż mogą zmatowieć. W takim przypadku namoczoną płynem "Argentum" szmatką przetrzeć część metalową nie dotykając kamienia. W wypadku braku pewności co do zachowania się kamienia, zrobić próbkę działania płynu "Argentum" w miejscu niewidocznym.
Opracowano na podstawie materiałów wewnętrznych: WĘC-Twój Jubiler